Kolorowe szaliki i rękawiczki

Wiadomo, że dzieci nie lubią zakładać zbyt dużej ilości rzeczy na siebie, nawet w zimie. Z kolei rodzice, którzy nie chcą by ich pociechy chorowały, najchętniej zakładają im ciepłe kombinezony z kapturami i jeszcze owijają szalem. Trzeba wypracować jakiś kompromis, tak żeby obie strony były zadowolone i oczywiście zdrowe.

Oczywiście kiedy temperatura spada poniżej zera, każde dziecko zanim wyjdzie na zewnątrz musi się porządnie ubrać. Jednak ważne jest to, aby nie miało za bardzo ograniczonych ruchów. Dziewczynki i chłopcy bardzo lubią śnieg i zabawy na nim. Kiedy się ruszają, mogą się bardziej rozgrzać. Muszą mieć jednak taką możliwość i rodzice powinni o tym pamiętać. Kolejna istotna sprawa – ubrania dla dzieci, także te zimowe, powinny być ładne i kolorowe. Wtedy są dużo chętniej noszone. Starszym dzieciom można pozwolić na samodzielne wybieranie fasonów, wzorów i kolorów. Jest ich szczególnie dużo jeśli chodzi o szaliki i rękawiczki, które często sprzedawane są w zestawach. Bardzo ładne są komplety wełniane. Producenci odzieży dziecięcej mają tutaj równie dużo pomysłów, co w przypadku sweterków dla dzieci. Są więc wielobarwne paski lub szlaczki. Wiele szalików i rękawiczek ozdabianych jest także zwierzątkami, postaciami z bajek czy motywami świątecznymi.

Jeśli chodzi o rękawiczki z wełny lub polaru, mogą być one z pewnością bardzo ładne i ciepłe, ale podczas zabawy śnieżkami czy podczas lepienia bałwana niestety często przemakają. Na takie okazje najlepiej założyć dziecku rękawiczki z nieprzemakalnego materiału. W środku powinny być oczywiście odpowiednio ocieplone. Do wyboru są rękawiczki z jednym lub pięcioma palcami. Im większe dziecko, tym chętniej będzie nosiło ten drugi rodzaj. Natomiast co do szalików nie ma wątpliwości, że najcieplejsze i najczęściej wybierane są te z wełny. Zwykle ozdabiane są frędzelkami. Szaliki bywają bardzo długie i nieco krótsze. Ostatnio coraz częściej można też spotkać się z szalikami z polaru. Trzeba przyznać, że również są ciepłe i miłe w dotyku. Najlepiej aby dziecko samo zdecydowało w czym czuje się najlepiej i najwygodniej.